Pomysł na wakacje

Pomysł na wakacje

Wszystkie nadmorskie miejscowości wypoczynkowe charakteryzują się podobnymi klimatami. Gwarno, tłoczno na głównych ulicach, nie mówiąc już o deptakach prowadzących na plażę. Wszędzie pełno straganów, budek  z potrzebnymi akcesoriami plażowicza, hamburgerami i smażalnie. Rewal, miejscowość nad Morzem Bałtyckim, gdyby ktoś nawet nie wiedział, to klimat panujący na deptaku, unoszący się w powietrzu zapach wędzonych ryb oraz rozbrzmiewające na chodnikach i skwerach szanty, mu o tym przypomną. Prawdziwie nadmorska, plażowa atmosfera panuje w Rewalu w miesiącach letnich. I  właśnie by ją poczuć koniecznie trzeba wcześniej zarezerwować noclegi w Rewalu.

Kto myśli o wczasach w Rewalu, o wynajęciu pokoju w Rewalu powinien pomyśleć już na wiosnę. W sezonie, nie dość, że brak wolnych pokoi w Rewalu, to ceny noclegów w Rewalu są zbyt wysokie. Tak się dzieje, bo Rewal ostatnio stał się modna nadmorska miejscowością do której przyjeżdżają  turyści nie tylko z Polski, ale i zza granicy.  Na deptaku słyszy się rozmowy w różnych językach, z przewagą niemieckiego. Jest to uzasadnione, bo Rewal do II wojny światowej był pod  pruską administracja. Dlaczego warto spędzać wczasy w Rewalu?  Zachęca do tego dość dobrze rozbudowana baza noclegowa, właściwie zawsze można znaleźć jakiś nocleg w Rewalu.

Jest tu dużo pól namiotowych, campingów, pól biwakowych oraz mnóstwo pensjonatów i innych domów, w których można wynająć pokoje w Rewalu. Po drugie za wynajęciem noclegów w Rewalu przemawia jego wspaniale położenie i bardzo zdrowy mikroklimat. A ponad to za wynajęciem noclegów w Rewalu przemawiają jeszcze inne względy, a mianowicie takie, ze stąd jest świetna baza wypadowa  do okolicznych miejscowości, gdzie mamy kilka ciekawych zabytków, które  warto zobaczyć. Niedaleko Rewala jest Trzęsacz, a tam zabytek, o którym wie cala Polska. A mianowicie , to fragmenty świątyni, która była oddalona 2, 5 km od morza, a teraz już w ruinie, i te ruiny prawie toną w morzu. Innym zabytkiem, który koniecznie trzeba zobaczyć jest latarnia morska w Niechorzu.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

One thought on “Pomysł na wakacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *